‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Narrow Ruled Topbound Spiral Memo Pad Book
Ships in 6-10 Business Days
Non-Returnable
- Poly cover to protect your notes.
- Pocket-sized to fit neatly in shirt pockets.
- Brown kraft back cover.
- Narrow-ruled, 15 lb white paper for neater notes.
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 75 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 72 / Carton |
| Width | 3" |
| Product Name | Narrow Ruled Topbound Spiral Memo Pad Book |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | India |
| Cover Color | Black ~ Green ~ Red ~ Light Blue |
| Height | 0.30" |
| Length | 5" |
| Features | Hole-punched ~ Nonperforated ~ Top Side Opening ~ Durable Cover ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Memo Book |
Description
Poly cover memo notebook. Fits neatly in shirt pockets. Smooth, white, 15 lb writing paper is narrow ruled. Covers are produced from durable 19 pt poly. The back cover is 24 pt brown kraft.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews