<
>
ZOLL Medical AED 3 Recessed Wall Cabinet - 14" Width x 1.5" Depth x 14" Height - Wall Mountable, Recessed - Green
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Product Color | Green |
| Product Name | Medical AED 3 Recessed Wall Cabinet |
| Width | 14" |
| Manufacturer Website Address | http://www.zoll.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | ZOLL Medical Corporation |
| Height | 14" |
| Features | Wall Mountable ~ Recessed |
| Depth | 1.5" |
| Country of Origin | United States |
| Application/Usage | Medical |
Product Information
| Brand | ZOLL |
| Type | Wardrobes & Dressers |
Description
Keep your ZOLL AED 3 defibrillator secure and easily accessible for medical emergencies in this Fully Recessed Wall Cabinet. It holds a ZOLL AED 3, one backup set of electrodes and one backup battery should you need them. Recessed design is less intrusive storage for your decor. Wall cabinet comes with installation instructions and meets ADA requirements.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
