‹ Prev
Next ›
Xstamper Desk and Pocket Embossers - 1" Impression Width x 2" Impression Length - Metal - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Width | 1" |
| Impression Length | 2" |
| Weight (Approximate) | 9.44 oz |
| Product Name | Desk and Pocket Embossers |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Pocket metal embosser has been engineered to produce higher pressure with minimal effort. Ideal for corporate, organization, engineer and architect seals as well as wedding invitations. The Xecutives metal pocket embosser has a small, portable design that makes it perfect for carrying in a purse or briefcase. Contact customer service to customize embosser.
Alternative Products
Reviews
No Reviews