<
>
Xstamper ClassiX Self-inking Date Stamp - Custom Message/Date Stamp - 1.37" Impression Width x 2.25" Impression Length - Red, Blue - 1 Each
Product Details
General Information
| Impression Width | 1.37" |
| Impression Length | 2.25" |
| Impression Type | Custom Message/Date Stamp |
| Impression Color | Red ~ Blue |
| Weight (Approximate) | 11.04 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | ClassiX Self-inking Date Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Self-inking date stamp delivers up to six lines with 30 characters per line. Ideal for messages, dates and information. No stamp pad required. Heavy-duty plastic frame provides years of service. Stamp has replaceable ink cartridges. Contact customer service to customize stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
