‹ Prev
Next ›
Wire Roll Files, Four Compartments, 16-1/4w X 16-1/2d X 30-1/2h, White
- Dustguard on bottom keeps materials clean and protects edges.
- Heavy-gauge steel with plastic coating.
- Mobile on 2" all-surface casters.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Material | Steel ~ Plastic |
| Product Color | White |
| Product Name | Mobile Wire Roll File |
| Number of Rolls Supported | 4 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Roll Diameter Supported | 8" |
| Width | 16.3" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 30.5" |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Certifications & Standards |
Greenguard Certified |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
| Depth | 16.5" |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Vertical Paper Rack |
Description
Easily arrange and access your documents in this mobile file. Dustguard on bottom keeps materials clean and protects edges. Heavy-gauge steel with plastic coating is especially sturdy. Glides on all-surface casters to point of use.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews