‹ Prev
Next ›
Vaultz Locking Storage Chest - External Dimensions: 18" Width x 13" Depth x 6" Height - Aluminum, Steel - Chrome, Black - For Passport, Computer, Cell Phone, Cash - 1 Each
- Perfect for protecting valuables: passports, confidential files, documents, computers, cell phones, cash and more.
- Strong construction and dual combination locks.
- Includes a steel, bolt-down cable for additional security and mesh netting for better organization.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Color | Chrome ~ Black |
| Brand Name | Vaultz |
| Case Style | Chest |
| Country of Origin | China |
| Product Name | Locking Storage Chest |
| Manufacturer | IdeaStream Consumer Products, LLC |
| Exterior Material | Aluminum ~ Steel |
| Features | Lockable ~ Scratch Resistant |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.ideastreamproducts.com |
| Depth | 13" |
| Application/Usage | Passport ~ Computer ~ Cell Phone ~ Cash |
| Height | 6" |
| Width | 18" |
| Package Contents |
|
Product Information
| Brand | Vaultz |
| Type | Storage Case |
Description
Perfect for protecting your valuables, whether it's your passport, confidential files, documents, computer, cell phone or cash, this storage chest will keep your items secure. Strong construction and a soft interior keep your valuables protected from bumps and scratches while dual combination locks keep them safe from theft. Includes a steel, bolt-down cable for additional security and mesh netting for better interior organization.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews