‹ Prev
Next ›
Lorell Sit-to-Stand School Desk w/Large Book Box - Large x 20" Width x 15" Depth x 5" Height - Black - 1 Each
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Product Color | Black |
| Width | 20" |
| Product Name | Sit-to-Stand School Desk w/Large Book Box |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Compatibility | Lorell 28" Sit-to-Stand School Desk |
| Country of Origin | China |
| Depth | 15" |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Book Box |
Description
Add this large Book Box to your Lorell 28" Wide Sit-to-Stand School Desk (sold separately) for a convenient storage space for books and supplies. The desk offers the ideal solution to get students to focus and concentrate better, stay more active and not become "antsy" from sitting too long. This rustproof box attaches easily to the desk. Neutral black color complements most decor.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews