‹ Prev
Next ›
Duck Brand Twin / Full Bed Mattress Cover - 84" Length x 53" Width - Plastic - Clear - 1 Each
- Heavy 1 mil thick cover for added protection
- Reusable material
- Fits over most standard size mattresses and pillow-tops
Product Details
General Information
| Cover/Sheet Length | 84" |
| Cover/Sheet Width | 53" |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Product Name | Twin / Full Bed Mattress Cover |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.shurtech.com |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Height | 12" |
| Manufacturer | Shurtech Brands |
Product Information
| Brand | Duck Brand |
| Type | Mattress Cover |
Description
Mattress cover features a heavy, 1mm thick construction to protect your mattress from dust, soil and stains during your move or when stored. Durable design can also be used in the future when you decide to move again. Its larger size easily fits over pillow-top mattresses.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews