‹ Prev
Next ›
Duck Brand Queen/King Mattress Cover - 94" Length x 76" Width - Plastic - Clear - 1 Each
- Heavy 1 mil thick covers for added protection
- Reusable material
- Fits over most king or queen mattresses and pillow-tops
Product Details
General Information
| Cover/Sheet Width | 76" |
| Cover/Sheet Length | 94" |
| Product Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Product Name | Queen/King Mattress Cover |
| Manufacturer Website Address | http://www.shurtech.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Manufacturer | Shurtech Brands |
| Height | 12" |
Product Information
| Brand | Duck Brand |
| Type | Mattress Cover |
Description
Mattress cover features a heavy, 1mm thick construction to protect your mattress from dust, soil and stains during your move or when stored. Durable design can also be used in the future when you decide to move again. Its larger size easily fits over pillow-top mattresses.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews