‹ Prev
Next ›
Contemporary Weekly/monthly Planner, Open-Block Format, 8.5 X 5.5, Black Cover, 12-Month (jan To Dec): 2022
- Perfect for long-term planning and staying on track.
- High-quality paper with superior ink-bleed resistance.
- Weekly section features one week per two-page spreads with space for notes and priorities along with reference calendars.
- Monthly section features tabbed, one month per two-page spreads with unruled daily blocks, reference calendars and a ruled column for priorities.
- Special sections include an important date list and a multi-year reference calendar as well as additional pages for notes, important contact information, future planning and more.
- Durable cover with twin-wire binding.
- Double-sided storage pocket.
- StockCode: AAG70100X05
Product Details
General Information
| Julian Dates | Yes |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | Yes |
| Start Month | January |
| Start Year | 2023 |
| Time Period | 1 Year |
| Product Name | Contemporary Planner |
| Sheet Height | 8" |
| Sheet Width | 4 7/8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Features | Notes Area ~ Textured Cover ~ Reference Calendar ~ Tabbed ~ Non-refillable ~ Appointment Schedule |
| Country of Origin | United States |
| End Year | 2023 |
| Date Format | Weekly ~ Monthly |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| End Month | December |
| Double Page Layout | 1 Week ~ 1 Month |
| Placement | Desktop |
| Height | 8.4" |
| Cover Color | Black |
| Width | 5.8" |
Product Information
| Brand | At-A-Glance |
| Type | Planner |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews