‹ Prev
Next ›
Business Source Shatterproof Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Black - 1 Each
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Shatterproof Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Features | Smooth Writing ~ Shatter Proof |
| Length | 12.5" |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard features a shatterproof, high-impact plastic for long-lasting use in virtually any environment. Protective sheath helps you avoid paper damage to keep your papers intact. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Hang hole allows you to keep this clipboard in a convenient location for easy access as needed.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews