‹ Prev
Next ›
APC by Schneider Electric Symmetra LX Castor Kit - Black, Silver - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Product Details
General Information
| Product Color | Black ~ Silver |
| Height | 9.8" |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Application/Usage | Enclosure |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Width | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 2.87 lb |
| Product Name | Symmetra LX Castor Kit |
Product Information
| Brand | APC by Schneider Electric |
| Type | Caster |
Key Data
| Environmentally Friendly | Yes |
Description
Highly available single phase UPS features redundant and scalable double-conversion on-line power protection
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews